Sakramenty Święte:

Chrzest

Terminy Chrztów św. w Parafii: 2 i 4 niedziela miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 12.30 (w okresie wakacyjnym - w lipcu i sierpniu, o godz. 11.00)
Eucharystia

Terminy I Komunii w Parafii: Niedziela Zesłania Ducha Świętego (święto ruchome); w kościele Łowoszowie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (niedziela poprzedzająca Niedzielę Zesłania Ducha Świętego)
Bierzmowanie

Terminy Bierzmowania w Parafii: ustalane indywidualnie z ks. Biskupem, w Okresie Wielkanocnym
Pokuta i pojednanie

Terminy Sakramentu Pokuty i Pojednania w Parafii: w niedzielę podczas trzech pierwszych Mszy św., w dni powszednie przed poranną Mszą św. (ok. 6:25), przed wieczorną Mszą świętą (od 17:30) oraz w piątki przed mszą szkolną od g. 16:00 (dla dzieci). W każdym przypadku tak długo jak są penitenci.
Namaszczenie chorych

Terminy udzielania Sakramentu Chorych w Parafii: podczas odpustów parafialnych (św. Anny i św. Rocha), podczas Dnia Chorego, podczas każdorazowego wezwania księdza (nr. komórki szpitalnej: +48 690 220 142).
Kapłaństwo

Termin Święceń Kapłańskich w Diecezji: sobota poprzedzająca niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
Małżeństwo

Terminy Nauk przedmałżeńskich w Parafii: dwa terminy na jesień i dwa terminy na wiosnę.