Kultura twardzieli

Kultura twardzieli

Choć większość z nas to ludzie bezsilni, bezradni, poranieni, to jednak przekonanie, że nie wolno być słabym skazuje nas na samotność. Jednak NASZA SŁABOŚĆ JEST NASZĄ SIŁĄ– o tym przekonali się ci, którzy spadli kiedyś w swoim życiu na dno. Mógł to być rozwód, nałóg, kryzys zdrowotny, utrata pracy itp. Przegrana jest smutkiem tylko na początku jeśli uczynisz z niej START KU NOWEMU.

Praca nad tym by odzwyskać żonę, czy dzieci po rozwodzie; umiejętność nazywania tego co przeżywam, tak by nie wracać do nałogu; przywiązywanie wagi do zdrowego stylu życia po przebytym zawale serca, nauka nowych umiejętności po utracie pracy…

DOBRZE PRZEŻYTA STRATA MOŻE UCZYNIĆ NAS HEROSAMI W DANEJ DZIEDZINIE, dlatego błogosławieni ci, którzy przyjmują porażkę i czynią z niej MOTOR DO DALSZEGO WZROSTU

Wygrywać każdy potrafi, ale nie wielu potrafi przeżyć dobrze przegraną – to jest już wyczyn!

Jaka jest największa porażka człowieka – odkrycie prawdy, że nie potrafi kochać, że jest interesowny, nieporadny, poraniony. Odkrycie tej prawdy jest smutne, ale tylko wtedy możemy otworzyć się na pomoc z Nieba i zacząć przekraczać nasze własne granice.

Nie dajmy też wyrwać sobie tego, że obumieranie w związku jest złe i “trzeba to skończyć” Obumieranie jest niezbędnym elementem tworzenia się rzeczy nowych. CZASAMI MUSI OBUMRZEĆ NAWET TO, CO DOBRE I PIĘKNE, ALE TYLKO POTO BY PRZYNIOSŁO PÓŹNIEJ JESZCZE WIEKSZY PLON. Dlatego nie bójmy się tego dyskomfortu, przekraczania siebie, swoich niemożliwości. Pan Bóg wybrał to co małe i głupie z oczach świata, po to by ukazać swoją moc i obdarzyć łaską.