Dla kogo jest ta poradnia?

parafia-olesno.pl

Dla kogo jest ta poradnia?

Dla ludzi, którzy pomimo tego, że się kochają nie potrafią ze sobą być lub jest im ze sobą trudno. Poradnictwo jest też dla ludzi, którzy napotykają na trudności wychowawcze z dziećmi czy przeżywają problemy w relacjach z dziećmi.

TRUDNOŚCI MAŁŻEŃSKIE ZAZWYCZAJ WYNIKAJĄ Z:

• nierealnych oczekiwań

• braku umiejętności: przyjmowania drugiego takim jakim jest, wyrażania siebie, swoich uczuć, potrzeb, radzenia sobie ze stresem

• ulegania silnym porwaniom emocjonalnym, niewłaściwym stosunku do życia seksualnego

• przeciążenia (choroby, dzieci, brak pieniędzy, brak snu…)

W takich sytuacjach jesteśmy bezradni, szukamy na oślep. Często wtedy przychodzi nam do głowy myśl o rozwodzie. Myśl ta jest tak naprawdę wołaniem o pomoc, sygnałem, że już sobie nie radzę.

Nasze trudności mogą też wynikać z powielania niewłaściwych wzorców od naszych rodziców, którzy nie zawsze super sobie radzili. Ale teraz jesteśmy dorośli i mamy wpływ na nasze zachowanie. TO JEST DOBRA WIADOMOŚĆ: TWOJE RELACJE MOGĄ SIĘ ZMIENIĆ, TWÓJ KOMFORT ŻYCIA MOŻE BYĆ DUŻO LEPSZY. MOŻESZ NAUCZYĆ CIĘ DOBRZE FUNKCJONOWAĆ W RELACJI Z ŻONĄ, MĘŻEM, DZIECKIEM LUB Z OSOBĄ Z KTÓRĄ JESTEŚ W KONFLIKCIE.

TRUDNOŚCI WYCHOWAWCZE

Poradnictwo jest też dla ludzi, którzy napotykają na trudności wychowawcze z dziećmi czy przeżywają problemy w relacjach z dziećmi

OSOBY SAMOTNE

Poradnictwo jest dla osób po nieudanym związku, którym trudno jest odnaleźć się w aktualnej rzeczywistości.

Poradnictwo jest dla ludzi samotnych, którzy mają trudności w nawiązywaniu kontaktów bądź kłopoty z wyrażaniem swoich uczuć, potrzeb.

Jeśli odnajdujesz się w którejś z tych sytuacji, jeśli chciałbyś zadbać o siebie, o swoje relacje – przyjdź do Poradni.

W ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa działa przy parafii Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego.

Kontakt z panią:
mgr Anettą Hadam – tel. 661 238 950
mgr Elżbietą Korzec