Bractwo św. Anny

Bractwo św. Anny

Cel Bractwa

• Szerzyć wśród bliskich kult św. Anny
  • Troszczyć się o jedność i miłość w rodzinach
  • Modlić się w intencji rodziców oczekujących potomstwa (np. duchowa adopcja)
  • Dbać o chrześcijańskie wychowanie dzieci i pomagać rodzinom wielodzietnym oraz rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi (np. raz w tygodniu być z odwiedzinami, zastąpić rodziców, być wolontariuszem, odwiedzić starych, samotnych, chorych w hospicjum (może stać się regularnym wolontariuszem), po uczynkach ich poznacie a nie po deklaracjach słownych)
  • Roztropnie i z miłością przyczyniać się do pojednania ludzi poróżnionych ze sobą lub wrogo do siebie usposobionych.

Członkowie Bractwa

• Członkiem Bractwa może być każdy dorosły chrześcijanin świecki jak i duchowny.

Obowiązki Członków Bractwa

• W uroczystość św. Anny odbyć pielgrzymkę do Sanktuarium św. Anny lub uczestniczyć we Mszy św. w swoim kościele parafialnym.
  • W każdy wtorek, to jest w dniu poświęconym św. Annie, modlić się w intencjach Bractwa i za członków Bractwa oraz w miarę możliwości uczestniczyć we Mszy św.

Przyjęcie do Bractwa

• Głównym ośrodkiem Bractwa Sanktuarium Św. Anny Samotrzeciej.
  • Moderatorem Bractwa jest Proboszcz Parafii Bożego Ciała oraz wybrana osoba spośród członków Bractwa.
  • Przyjętego do Bractwa nowego członka wpisuje się do przechowywanej w Parafii Bożego Ciała Księgi Bractwa.
  • Aby zostać członkiem Bractwa św. Anny, należy pisemnie wyrazić wolę.