Ministranci

Ministranci i Lektorzy - Opiekun ks. Marcin Adamiec. Grupa skupiająca chłopców i młodch mężczyzn. Najmłodsi mają 9 lat, najstarsi nawet 22 lata. Łączy nas Jezus. Jemu służymy podczas Mszy Świętej i dla Niego staramy się być ministrantami i lektorami. Oprócz służenia do Mszy Świętej łaczy nas też przyjaźń i wspólne spędzanie czas.

Zakrystia ministrancka jest miejscem naszych spotkań, podobnie jak ministranckie spotkania przy różnych okazajch ma salkach parafialnych, wyjazdy, gra w piłkę. To prawda, że mamy wady, ale próbujemy stać się lepsi ze względu na Jezusa. Czasem o tym zapominamy, ale służąc gorliwie do Mszy uczymy się wierzyć. Wierzyć w Boga. A wiara w dzisiejszym świecie jest bezcenna. To jedna z niewielu rzeczy, któych nie da się kupić.
Spotykamy się na każdej Mszy i na naszych tajnych ministranckich spotkaniach, o których wiedzą tylko nasi ministranci i ich rodzice, zapraszamy wszystkich chętnych do zakrystii ministranckiej. Pytajcie tam o księdza opiekuna ministrantów. Na pewno łatwo go znajdziecie, jak nie w zakrystii głównej, to w ministranckiej, chyba, że akurat będzie siedział w konfesjonale...

Kto może zostać ministrantem? Zapraszamy i starszych i młodszych. Chłopaki z podstawówki zostaną najpierw przyjęci do kandydatury a później jeśli wyrażą chęć i się sprawdzą do ministrantów.
Starsi, gimnazjaliści od 2 klasy wzwyż będą mogli po okresie próbnym zostać akolitą lub lektorem.

Ilu nas jest? Jak sięostatnio liczyliśmy na Sylwestra było nas 94. Ale przybywa nas, ciągle zgłaszają się nowi. Spróbujesz?DSC08344.JPGDSC09645.JPG