PORADNIA

Kto przyjmuje w poradni?

W poradni możesz liczyć na pomoc i spotkać: mgr. Elżbieta Korzec – terapeuta uzależnień oraz mgr. Anetta Hadam – pedagog terapeuta, mediator rodzinny.

Czytaj więcej

Jeśli mąż/żona nie chce przyjść

Zapewne opowiedzenie komuś neutralnemu z doświadczeniem, kto okaże zrozumienie dla Twojej sprawy będzie dla Ciebie odciążeniem.

Czytaj więcej

Mediacje rodzinne

Ciesz się dobrymi relacjami w rodzinie i nie tylko! To one są podstawą Twojego dobrego samopoczucia i zdrowia. Większość konfliktów jest rozwiązywalna.

Czytaj więcej

Warto się zastanowić co czujesz

Pytam znajomego "jak się czujesz"? Odpowiada "myślę, że powinienem z nią zerwać". No właśnie, tak to jest w naszej kulturze, że bardziej wolimy myśleć niż odczuwać, działać niż zatrzymać się nad tym co odczuwamy.

Czytaj więcej

Przeżywanie straty

Przeżywanie strat towarzyszy nam przez całe życie. Jest to stały element towarzyszący nam od wczesnego dzieciństwa: opuszczenie bezpiecznego brzucha mamy, potem rozłąka z jej piersią, smoczkiem (notabene, sposób w jaki przeżyliśmy tę stratę ma duży wpływ na tworzenie więzi w życiu dorosłym).

Czytaj więcej

Myśl o rozwodzie - wołaniem o pomoc

Często tak jest, że ludzie pomimo tego, że się kochają napotykają trudności w byciu razem. Trudności te wynikają z nierealnych oczekiwań, z braku akceptacji drugigo takim jakim jest, z braku umiejętności dobrej komunikacji, nieumiejętności nazywania swoich potrzeb i uczuć, z przenoszenia odpowiedzialności za nasze uczucia na innych czy też z często nieuświadomionej, walki o dominację w związku. Czytaj więcej

Dla kogo jest ta poradnia?

Dla ludzi, którzy pomimo tego, że się kochają nie potrafią ze sobą być lub jest im ze sobą trudno. Poradnictwo jest też dla ludzi, którzy napotykają na trudności wychowawcze z dziećmi czy przeżywają problemy w relacjach z dziećmi.

Czytaj więcej

Jak budować bliskość związku?

Romantyczna wizja małżeństwa, pragnienie wzajemnej bliskości w pewnym momencie gasną. Pojawiają się konflikty, nieporozumienia, wątpliwości. Może nawet zadawałaś sobie pytanie: czy wyszłam za odpowiedniego człowieka?

Czytaj więcej