Kto przymuje w poradni

W poradni możesz liczyć na pomoc i spotkać: mgr. Elżbieta Korzec – terapeuta uzależnień oraz mgr. Anetta Hadam – pedagog terapeuta, mediator rodzinny.

Czytaj więcej
Mediacje rodzinne

Ciesz się dobrymi relacjami w rodzinie i nie tylko! To one są podstawą Twojego dobrego samopoczucia i zdrowia. Większość konfliktów jest rozwiązywalna.

Czytaj więcej
Warto się zastanowić co czujesz

Pytam znajomego "jak się czujesz"? Odpowiada "myślę, że powinienem z nią zerwać". No właśnie, tak to jest w naszej kulturze, że bardziej wolimy myśleć niż odczuwać, działać niż zatrzymać się nad tym co odczuwamy.

Czytaj więcej
Przeżywanie straty

Przeżywanie strat towarzyszy nam przez całe życie. Jest to stały element towarzyszący nam od wczesnego dzieciństwa: opuszczenie bezpiecznego brzucha mamy, potem rozłąka z jej piersią, smoczkiem (notabene, sposób w jaki przeżyliśmy tę stratę ma duży wpływ na tworzenie więzi w życiu dorosłym).

Czytaj więcej
Dla kogo jest ta poradnia

Dla ludzi, którzy pomimo tego, że się kochają nie potrafią ze sobą być lub jest im ze sobą trudno. Poradnictwo jest też dla ludzi, którzy napotykają na trudności wychowawcze z dziećmi czy przeżywają problemy w relacjach z dziećmi.

Czytaj więcej
Myśl o rozwodzie - wołaniem o pomoc

Często tak jest, że ludzie pomimo tego, że się kochają napotykają trudności w byciu razem. Trudności te wynikają z nierealnych oczekiwań, z braku akceptacji drugiego takim jakim jest, z braku umiejętności dobrej komunikacji, nieumiejętności nazywania swoich potrzeb i uczuć, z przenoszenia odpowiedzialności za nasze uczucia na innych czy też z często nieuświadomionej, walki o dominację w związku.

Czytaj więcej
Jak budować bliskość związku?

Romantyczna wizja małżeństwa, pragnienie wzajemnej bliskości w pewnym momencie gasną. Pojawiają się konflikty, nieporozumienia, wątpliwości. Może nawet zadawałaś sobie pytanie: czy wyszłam za odpowiedniego człowieka?

Czytaj więcej