Nasze Kaplice

KAPLICA LUMEN FIDEI W KOŚCIELE BOŻEGO CIAŁA

Z inicjatywy proboszcza Waltera Lenarta 100-lecie konsekracji kościoła parafialnego upamiętnione zostało m.in. otwarciem kaplicy Lumen Fidei, w której umieszczono relikwie św. Jana Pawła II i sześć obrazów przedstawiających świętych: Wojciecha, Jacka, Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), Joannę Berettę Molla, Jana Pawła II i błogosławioną Marię Luizę Merkert.

KAPLICA W SZPITALU POWIATOWYM W OLEŚNIE

Duszpasterstwo chorych – księża z parafii Bożego Ciała w Oleśnie. Msza święta niedzielna o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w środy w godzinach popołudniowych, oraz w niedzielę po mszy świętej. W nagłych przypadkach księdza można wezwać do chorego o każdej porze poprzez personel medyczny lub bezpośrednio dzwoniąc pod numer komórki szpitalnej: 690 220 142.

KAPLICA ŚW. JOACHIMA PRZY KOŚCIELE ŚW. ANNY

KAPLICA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W DAWNYM SZPITALU ŚWIĘTEJ ANNY PRZY WIELKIM PRZEDMIEŚCIU

Kaplica przy dawnym szpitalu w Oleśnie wchodziła w skład dawnego zespołu szpitalnego św. Anny założonego w latach 1858/59. Kaplica została wpisana do rejestru zabytków województwa opolskiego. Obecnie trwają prace konserwatorskie. Kaplica jest aktualnie nieczynna.

KAPLICA W KLASZTORZE SIÓSTR FRANCISZKANEK MARYI NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.