Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

KOŚCIÓŁ FILIALNY PW. MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH W ŁOWOSZOWIE

20 maja 1984 roku podczas Mszy św., dokonano poświęcenia placu pod budowę kościoła w Łowoszowie oraz poświęcenia nowego Krzyża. Kościół wybudowano w oparciu o projekt dr inż. Zbigniewa Webera z Katowic. Wykopy pod fundament trwały do 2 maja 1986 roku. 5 maja rozpoczęto prace zbrojeniowe, a już od 1 lipca murowano ściany. 6 lipca tegoż roku odprawiono Mszę św. na placu budowy. 16 września zabetonowano stropy salek, chóry i schody, w dniach 15- 18 listopada uzbrojono i zabetonowano wieniec dolny. Na ten cel zużyto 4,5 tony cementu. Po tych czynnościach przystąpiono do odszałowania stropu kościoła oraz uporządkowania obiektu. 20 kwietnia 1987 roku ks. bp. Jan Wieczorek dokonał poświęcenia kamienia węgielnego oraz wmurowania dokumentu erekcyjnego.

13 października 1991 r. ks. biskup opolski Alfons Nossol dokonał poświęcenia kościoła filialnego w Łowoszowie pod wezwaniem N.M.P. Wspomożenia Wiernych. Na Uroczystość przybyli licznie kapłani i wierni. W mensie ołtarza zostały złożone relikwie Św. Męczenników Rzymskich Św. Tymoteusza i Św. Aureliusza. W 1992 przygotowano obok kościoła kaplicę przedpogrzebową.