Kościół parafialny w obiektywie

Parafia została założona w 1226 roku, wówczas to wzmiankowana jest również konsekracja kościoła parafialnego św. Michała. W 1374 roku w parafii zamieszkali bracia z zakonu Świętego Augustyna (OSA), którzy do 1770 roku byli duszpasterzami w Oleśnie i najbliższej okolicy. W 1478 roku wybudowana zostaje drewniana kaplica pod wezwaniem Bożego Ciała. Istnieje ona do początków XX wieku. W latach 1909-1913 powstał w stylu neobarokowym, projektu Schmiedta i Grebensteina, obecny kościół parafialny. Jego konsekracja miała miejsce 18 października 1913 roku.

Poniżej zdjęcia kościoła parafialnego św. Michała w Oleśnie.

 parafia w obiektywie 1    parafia w obiektywie 1    parafia w obiektywie 3
         
parafia w obiektywie 1   parafia w obiektywie 1   parafia w obiektywie 1
         
parafia w obiektywie 1   parafia w obiektywie 1   parafia w obiektywie 9